Standart Sertifikalı İlk Yardım Eğitimi

Standart ilk yardım eğitimi; 2 gün/ 16 saattir ve Temel ilk yardım eğitiminden daha ayrıntılı teorik ve uygulamalı eğitim almak isteyen, tüm katılımcılara yönelik hazırlanmış bir eğitim programıdır.

Uluslararası standartlar ve Sağlık Bakanlığı standartlarına uygun Manisa ilk yardım kurslarımız 18 yaşını dolduran, okuma-yazma bilen herkese açıktır.

Eğitimler, Sağlık Bakanlığınca onaylı, eğitimci sertifikasına sahip, deneyimli eğitimciler tarafından verilmektedir.

İlk Yardım Eğitimin içeriği uluslararası standartlarda ve kriterlere göre belirlenmiş olup, Sağlık Bakanlığınca onaylanmış, İlk yardım yönetmeliğinde yer alan içeriğe uygundur.

Eğitim sonrası Manisa İl Sağlık Müdürlüğünce yapılan teorik ve pratik sınav sonrası, katılımcılara Sağlık Bakanlığı Onaylı ve üç yıl geçerli olmak üzere “İlk Yardımcı Sertifikası” ve “İlk Yardımcı Kimlik Kartı” verilmektedir.

İşletmelere yönelik olan eğitimlerimiz; Fabrika / Firmanın isteği doğrultusunda, işletmenin kendi eğitim salonunda veya eğitim merkezimiz de verilebilmektedir.

Bireysel katılımlı ilk yardım eğitimleri; ... kişiden az gruplar için olup, Manisa Merkez de bulunan Deniz Academy Eğitim Merkezimizde yapılmaktadır.

Manisa İlk Yardım Eğitim

Sık sorulan Sorular - Bilgi bankası


En az ilkokul mezunu olanlar, İlk Yardım alanında bilgi sahibi olmak isteyenler, İlk Yardım Yönetmeliğine göre ilkyardım eğitimi alma zorunluluğu bulunanlar, İşyerinde ilk Yardımcı olarak çalışmak isteyenler, Ambulanlarda şoför olarak çalışmak isteyenler.
İlk Yardım Eğitim Sertifikası Geçerlilik Süresi 3 yıldır.
Evet, ilkyardım eğitiminde sınav vardır. İlkyardım sınavı teorik ve pratik olmak üzere 2 bölümden oluşmaktadır.
Eğitimlerimiz; Sağlık Bakanlığınca onaylı, ilk yardım eğitici eğitimi sertifikasına sahip, deneyimli ilk yardım eğitmenleri tarafından verilmektedir.
İlk Yardım eğitiminin süresi 16 saat sürmektedir. Bu 16 saatlik program en az 2 gün sürecek şekilde planlanmaktadır.
İlkyardım sertifikasının geçerlilik süresi dolduğunda en yakın ilkyardım eğitim merkezine giderek güncelleme (tazeleme) eğitimi programına katılmalısınız. Deniz Academy İlkyardım Eğitim Merkezi’ni arayarak (0 850 470 33 69) ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.